Nedir bu Farkındalık Platformu?

0001Yerli, Yeşil Yeni Platformu 2017-Bahar yarıyılında, Doç. Dr. Murad Tiryakioğlu’nun verdiği Türkiye ve Dünya Ekonomisi dersinin bir sonucu olarak, yerli, yeşil ve yenilikçi bir geleceğe inanan, hayal kurmaktan vazgeçmeyen ve hayallerinin peşinde koşmaktan yorulmayan ve bu ülkenin, üzerinde yaşadığımız dünyanın geleceği için söyleyecek sözü olan bir grup genç tarafından hayata geçirilmiştir. Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın başlangıç desteğiyle hayata geçirilen ve tamamen bağımsız olarak büyümeye devam eden bu platformun amacı, Türkiye’nin yerli yeşil yeni üretim kapasite ve yeteneklerine ilişkin bir farkındalık ve tarihsel tecrübelere dayanan bir gündem oluşturmaktır.

ttgv

başlangıç desteğiyle…

Yakın Gelecek Vizyonu Yerli Yeşil Yeni Platformu, tamamen bağımsız olarak, bilgi aktivizmi yapmak amacıyla ortaya çıkmıştır. Gerek ele aldığı konuları gerekse de yerli kaynaklarla, yeşili koruyacak, çoğaltacak yenilikçi üretim ve tüketim biçimlerini yaygınlaştırmayı amaçlayan bir yapı olarak kurumsallaşmayı amaçlamaktadır. Bu amaca uygun olabilecek iş modelleri üzerinde çalışılmaya devam edilmektedir.

Kurumsal Kimliğimiz & Felsefemiz Yeşil petekler “Yerli Yeşil Yeni”yi bir arının, çevresinden başlayarak, yerel kaynakları kullanarak tüm insanlık için bal ürettiği gibi, yeşil bir gelecek için yerelin önemini vurguluyor. Aynı zamanda, logonun bütünsel olarak simgelediği ağacın sürekli yeşil kalan yapraklarını da simgeleyen petekler, hayalperest ekibin umudunu her daim güçlü ve yeşil tuttuğunu ifade etmektedir.

Üretimde ihtiyaç duyduğumuz kaynakların, olabildiğince yerelden sağlanmasına vurgu yapan Yerli, üretimi hem sınaî üretimin hem tarımsal üretimi kapsayacak bir vizyonda ele almaktadır. Yeşil ise üretimin doğal kaynakları kirletmeden, çevreye en az zararla ve hatta mümkünse hiç zarar vermeden gerçekleştirilebilmesinin önemini ifade etmektedir. Yerli üretimin yerel kaynaklarla, yeşili, doğayı, çevreyi ve geleceği düşünen bir çerçevede gerçekleştirilebilmesi ve sürdürülebilir kılınması için ise Yenilikçi düşünme biçimlerinin ve yaklaşımların zaruri olduğunu biliyor ve önemsiyoruz.

Ezcümle, ağaç gibi yerli, köklerine ve değerlerine bağlı, ağaç gibi her daim yeşil ve yine ağaç gibi her mevsim kendini yenileyen, farkındalığı yüksek bir geleceği önemsiyoruz. Bu topraklardan çıkan unutulmaması ve bugün Türkiye’nin ürettiği teknolojiden, yüksek katma değerli ve rekabetçiliği yüksek ürünleri duyurmak için aşkla çalışmaya devam ediyoruz.

Reklamlar

yerliyesilyeni tarafından yayımlandı

Yerli Yeşil Yeni Bir Türkiye Hayali ile...

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s